Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Opoczno, Białaczów, Drzewica, Mniszków, Paradyż
Belka
Środa, 22 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

10. urodziny Zoo Safari w Borysewie (ZDJĘCIA)

Data dodania: 2018-08-20
10. urodziny Zoo Safari w Borysewie stały się okazją do otwarcia kolejnej atrakcji, na jaką długo, bo aż 3 lata oczekiwali odwiedzający ogród. Zoo koło Poddębic... więcej »
 
 

Promocja książki Lidii Świątek-Nowickiej oraz...

Data dodania: 2018-08-20
Bielowickie Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Ludowej, Gmina Opoczno oraz Muzeum Regionalne w Opocznie zapraszają na promocję książki Lidii Świąte... więcej »
 
 

Historie odnalezione Andrzeja Kobalczyka. Znani...

Data dodania: 2018-08-20
Na łamach międzywojennej prasy łódzkiej dosyć często gościł nadpilicki Teofilów. Był wtedy modnym letniskiem i cieszył się dużą popularno&... więcej »
 
 

Pogoda w Łodzi i regionie na poniedziałek 20...

Data dodania: 2018-08-20
Pogoda w Łodzi i regionie na poniedziałek 20 sierpnia. Sprawdź prognozę dla Polski więcej »
 
 

Po rondzie w Inowłodzu już jeżdżą samochody....

Data dodania: 2018-08-19
Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej 726, łączącej Rawę Maz. z Żarnowem. Prace na niej prowadzone są etapami. Droga ta jest ważnym ciągiem komunikacyjnym łąc... więcej »
 
 

Przemysław Nowak, kanadyjkarz z LKK Drzewica...

Data dodania: 2018-08-19
Przemysław Nowak, zawodnik LKK Drzewica wywalczył dzisiaj (19 sierpnia) trzecie miejsce w finale Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w slalomie kajakowym. Mistrzostwa od 16 sierpnia rozgrywane by... więcej »
 
 

Agnieszka Szpocińska (Hurom Sławno Accent Team)...

Data dodania: 2018-08-19
Agnieszka Szpocińska (Hurom Sławno Accent Team) wywalczyła mistrzostwo Polski juniorek w maratonie MTB. Tym samym podopieczna trenera Przemysława Gierczaka obroniła tytuł wywalczony ... więcej »
 
 

Tragiczny wypadek pomiędzy Emilianowem a Lubochnią...

Data dodania: 2018-08-19
Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (19 sierpnia) na drodze S8 pomiędzy Emilianowem i Lubochnią. W jego wyniku śmierć poniósł 59-letni mieszkaniec województwa ś... więcej »
 
 

Mistrzowie Smaku w Opocznie i pow. opoczyńskim. Oto...

Data dodania: 2018-08-19
Zakończył się plebiscyt na Mistrzów Smaku! Nasi czytelnicy oraz internauci wybierali najlepsze lokale gastronomiczne i kucharzy oraz najsympatyczniejszych kelnerów w regionie ł&o... więcej »
 
 

Psy ze schroniska w Piotrkowie do adopcji. Czekają...

Data dodania: 2018-08-19
W schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa kilkaset psów i kilkadziesiąt porzuconych kotów. Czworonogi czekają na opiekunów, którzy podarują im nowe domy i dozgo... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 518
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola