Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opoczno Południe,czyli kolejowy składak.14.04.2018

 
Wczoraj wybrałem się z kamerą na linię CMK, a konkretniej na stację Opoczn Południe, celem nagrywania składów. Jako, że z Piotrkowa brak jest dogodnego połączenia kolejowego ,jechałem samochodem. Drogę z Piotrkowa do Opoczna mam nagraną i film również na kanale się znajdzie. Zanim na stację dotarłem, trochę pobłądziłem. Zawinił Yanosik, którego jako nawigację używam. Do celu dotarłem mniej więcej o 10:00.Na stacji spędziłem 3,5 godziny. Wyszła z tego 25-cio minutowa składanka. Przyznać jednak muszę, że liczyłem na większą liczbę pociągów i nieco dłuższy materiał. Z pociągami szału jednak nie było, bo zdarzało się, że przez pół godziny nic nie jechało.

 


Tomek Jurek Wlazło
 
Data pliku video: 2018-04-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola