Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dyrektor Agnieszka Nalewczyńska nagrodzona

Data publikacji: 2019-06-11, Data modyfikacji: 2019-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 
29 Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców 2019 zrzeszyła na Jasnej Górze sportowców, trenerów, działaczy sportowych, dzieci i młodzież oraz przedstawicieli parafialnych klubów sportowych. Do sanktuarium w sobotę, 8 czerwca przybyło łącznie kilkaset osób. Ideą pielgrzymki jest formowanie przyszłych sportowców poprzez świadectwa wiary i życia starszych sportowców. Dlatego na pielgrzymkę co roku przyjeżdżają sławy polskiego sportu sprzed lat. W tym roku obecni byli bokserzy, mistrzowie olimpijscy: Marian Kasprzyk oraz Jerzy Rybicki. Pielgrzymka rozpoczęła się w Sali Papieskiej, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia ogólnopolskich wyróżnień dla dyrektorów szkół, dla prezesów, samorządowców, polityków, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte na zasadach etyki wiary katolickiej. W ceremonii wręczenia wyróżnień uczestniczyli wychowankowie klubów sportowych. „Ceremonia ma to do siebie, że jest aktem wychowawczym – podkreśla Jerzy Drynda, sekretarz generalny Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie - Nauczyciele i dyrektorzy, jako ci dobroczyńcy, są nagradzani w obecności swoich beneficjentów, swoich uczniów i wychowanków, po to, żeby oni też widzieli, jaka troska, jakie dobro na nich spływa z tej drugiej strony. To nie jest tak, że coś się robi samoistnie, bez wysiłku, lecz ci dyrektorzy, prezesi, trenerzy, działacze, oni na prawdę starają się, aby stworzyć im warunki do realizacji tej idei wychowywania poprzez sport”. Jak zaznacza Jerzy Drynda, w spotkaniu uczestniczą przedstawiciele różnych dziedzin sportowych. „Mówimy o wszystkich dziedzinach sportu, tu nie ma jakiegoś zawężenia co do piłki nożnej, czy do innej dziedziny, tu są wszyscy, i judocy, i bokserzy, i piłkarze, koszykarze, siatkarze, wszystkie dyscypliny sportowe, a przede wszystkim to są ludzie sportu, którzy, aby ten sport mógł funkcjonować, muszą stworzyć ku temu warunki, choćby prozaiczne załatwianie sal gimnastycznych, załatwianie środków na zawody, pensje dla trenerów, to jest wielka rola ludzi sportu, którzy mają wpływ na poziom i warunki, w jakich jest realizowane to wychowanie”. Ośrodek Szkolno –Wychowawczy "Centrum Edukacji i Rozwoju"im. św. Jana Pawła II w Opocznie reprezentowało sześcioro uczniów, którzy są częstymi uczestnikami wszelakich imprez sportowych oraz nagrodzeni Dyrektor Centrum Agnieszka Nalewczyńska oraz nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Wojtarek. O godz. 11.00 w Jasnogórskiej Bazylice Mszy św. w intencji pielgrzymów przewodniczył ks. Mirosław Mikulski, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego. Gratulacje Pani Agnieszce oraz Panu Jackowi a także dzieciom za ich udział w Olimpiadzie złożyli osobiście Wicestarosta Maria Barbara Chomicz oraz Poseł na Sejm RP Robert Telus.

Pełna treść wiadomości na: opocznopowiat.pl/aktualnosc-2643-dyrektor_agnieszka_nalewczynska.html
opocznopowiat.pl, Źródło artykułu: opocznopowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola