Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Aleja Biernackiego - Nowe centrum Opoczna

 
Projekt przestrzeni publicznej i rekreacyjnej nowego centrum Opoczna Głównym założeniem projektu jest stworzenie atrakcyjnej i wielofunkcyjnej przestrzeni śródmiejskiej tworzącej centrum współczesnego miasta. W tym celu proponuję modernizację ciągu pieszego po północnej stronie ulicy Edmunda Biernackiego przekształcając ją w reprezentacyjną aleję. Począwszy od pomnika Pegaz, aleja biegłaby wzdłuż ul. Biernackiego łącząc takie obiekty jak MDK, proj. amfiteatr, Basen miejski, szkołę, proj. siłownie plenerową oraz proj. plac zabaw, kończąc na ulicy Partyzantów pomiędzy Sądem Rejonowym a Szpitalem Powiatowym. Aleja zostanie rozszerzona o ścieżki rowerowe, nowoczesne latarnie, ławki, stojaki na rowery oraz wydzielone miejsca dla rzeźb okolicznych artystów. Obecnie niewykorzystana przestrzeń pomiędzy domem kultury a basenem została by wzbogacona o amfiteatr, który jest odpowiedzią na brak sceny w centrum miasta. Ponadto zostały by utworzone nowe miejsca parkingowe w obrębie szpitala. Aleja byłaby elementem tworzącym nowe atrakcyjne centrum Opoczna. Pomysłodawca: Rafał Kądziela Opracował: mgr inż. arch. Rafał Knop Specjalne podziękowania dla: Moniki Jaworskiej i Emili Dygudy. Knop Architekci knoparchitekci.pl

 


KNOP ARCHITEKCI
 
Data pliku video: 2014-09-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola