Belka
Poniedziałek, 6 Maja 2024   imieniny: Judyta, Jan, Jurand
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

5 mln zł na zabytki w Łódzkiem rozdzielone. W powiecie tomaszowskim dotację dostanie 5 podmiotów, a w opoczyńskim 4. Zobacz kto? (FOTO)

Data publikacji: 2019-07-06, Data modyfikacji: 2019-07-07
A A AWydrukDrukuj  
 
5 mln zł dotacji z budżetu wojewódzkiego rozdysponowanych zostało na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Z pieniędzy skorzysta 80 podmiotów. Wśród nich znalazły się zabytkowe obiekty znajdujące się na terenie powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego.

Pełna treść wiadomości na: opoczno.naszemiasto.pl/artykul/5-mln-zl-na-zabytki-w-lodzkiem-rozdzielone-w-powiecie,5196801,artgal,t,id,tm.html?kategoria=33
opoczno.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: opoczno.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola