Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Opocznie

 
XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Opocznie, 29 sierpnia 2018 roku godz. 9.00 sala USC Urzędu Miejskiego w Opocznie, ul. Staromiejska 6. Porządek obrad: 1. Otwarcie obrad. 2. Wybór sekretarza obrad. 3. Przedłożenie porządku obrad. 4. Przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Opoczno. 5. Przyjęcie Protokołów z obrad XLVI i XLVII sesji Rady Miejskiej w Opocznie. 6. Sprawozdanie Burmistrza z działalności międzysesyjnej. 7. Zapytania i interpelacje radnych. 8. Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2018r. z uwzględnieniem realizacji zadań inwestycyjnych. 9. Informacja na temat przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego (organizacja pracy). 10. Sprawozdanie finansowe z realizacji "Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych" oraz "Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii" za I półrocze 2018r. 11. Sprawozdanie z pracy Komisji Rewizyjnej w I półroczu 2018r. 12. Funkcjonowanie Świetlic Wiejskich - koszty funkcjonowania. 13. Podjęcie uchwał w sprawach: a) zmieniająca uchwałę Nr XVI/149/08 w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Opocznie, b) ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy uczestniczyli w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym, c) udzielenia pomocy rzeczowej samorządowi Powiatu Opoczyńskiego, d) udzielenia pomocy finansowej dla samorządu Powiatu Opoczyńskiego, e) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Opoczno na lata 2018-2029, f) zmian w budżecie Gminy Opoczno na rok 2018, g) przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Opoczno na rok 2018", h) uchwalenia "Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Opoczno na lata 2018-2021 z perspektywą do roku 2025", i) utworzenia odrębnego obwodu głosowania, j) Statutu Gminy Opoczno. 14. Zapytania i wolne wnioski. 15. Zamknięcie obrad. Przewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie Wiesław Wołkiewicz

 


Gmina Opoczno
 
Data pliku video: 2018-08-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola