Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Dębie uczcili pamięć o wielkim Polaku i podsumowali konkurs literacki "Człowiek wolności" (foto)

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Filialna Szkoła Podstawowa oraz Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębie włączyły się w obchody 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. W miejscowej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczczono pamięć naszego wielkiego rodaka. W obchodach rocznicy tych niezwykłych wydarzeń wzięli udział rodzice, nauczyciele, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Dębie i Buczku oraz cała społeczność szkolna.

Pełna treść wiadomości na: opoczno.naszemiasto.pl/artykul/w-debie-uczcili-pamiec-o-wielkim-polaku-i-podsumowali,4867602,artgal,t,id,tm.html?kategoria=9
opoczno.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: opoczno.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola