Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pogrzeb Ewy Juszko-Pałubskiej. Tłumy żegnały mecenas o szlachetnym sercu

Data publikacji: 2018-07-19, Data modyfikacji: 2018-07-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek, 19 lipca, rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej i Piotrkowsko-Częstochowskiej Izby Adwokackiej oraz tłumy piotrkowian towarzyszyły w ostatniej ziemskiej drodze adwokat Ewie Juszko-Pałubskiej. Piotrkowska mecenas, która w latach 80. minionego wieku, w stanie wojennym, broniła działaczy podziemnej opozycji w procesach politycznych, za co sama zapłaciła nader wysoką cenę, zmarła nagle w poniedziałek, 16 lipca.

Pełna treść wiadomości na: opoczno.naszemiasto.pl/artykul/pogrzeb-ewy-juszko-palubskiej-tlumy-zegnaly-mecenas-o,4731477,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola