Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Najlepsi panczeniści świata rozpoczęli dziś rywalizację w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. Program Pucharu Świata+program relacji TVP (foto)

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
To będzie sportowe wydarzenie jakiego jeszcze w Tomaszowie Maz. nie było. Od dzisiaj do niedzieli (7-9 grudnia) na torze w Arenie Lodowej rozgrywany będzie trzeci w tym sezonie Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim seniorów. O czołowe lokaty walczyć będą najlepsi panczeniści globu, a wśród nich również zawodnicy tomaszowskiej Pilicy. Zobaczymy w akcji 238 zawodników z 27 krajów. Pucharowe zmagania relacjonować będzie TVP Sport.

Pełna treść wiadomości na: opoczno.naszemiasto.pl/artykul/najlepsi-panczenisci-swiata-rozpoczeli-dzis-rywalizacje-w,4907272,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola