Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert "Niebanalnie o Niepodległej" Europejskie Dni Dziedzictwa Opoczno 2018

 
Koncert w wykonaniu opocznian, aranżujący na nowo zarówno pieśni z epoki, jak i znacznie późniejsze, a także najpiękniejsze wiersze odbył się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 7 września 2018 r. Artyści przenieśli nas w czasie za sprawą piosenek kojarzących się z okresem odzyskania Niepodległości, a jednocześnie zaprezentowali współczesne utwory, w których autorzy wyrażają swoje patriotyczne uczucia. Z ogromną dumą i satysfakcją prezentujemy koncert "Niebanalnie o Niepodległej", będący swoistym dialogiem współczesności z przeszłością, w interpretacji Orkiestra Miejska z Opoczna, Studio Piosenki TON MDK Opoczno oraz Grupa Teatralna "Sermo" działających w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. edd.nid.pl

 


Flesz MDK Opoczno
 
Data pliku video: 2018-09-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola