Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Historie odnalezione Andrzeja Kobalczyka. Znani artyści w rolach… ratowników wodnych

Data publikacji: 2018-08-20, Data modyfikacji: 2018-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Na łamach międzywojennej prasy łódzkiej dosyć często gościł nadpilicki Teofilów. Był wtedy modnym letniskiem i cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza wśród mieszkańców Łodzi. Świadczyły o tym liczne ogłoszenia o wolnych miejscach dla letników, zamieszczane w łódzkich gazetach przez właścicieli teofilowskich willi. Zajmowały one coraz większy obszar dorodnego sosnowego lasu nad czystą Pilicą. Świetnie nadawała się ona do kąpieli i plażowania. Dzięki tym walorom, a także dobremu połączeniu komunikacyjnemu łodzianie chętnie przyjeżdżali tutaj także na jednodniowy wypoczynek.

Pełna treść wiadomości na: opoczno.naszemiasto.pl/artykul/historie-odnalezione-andrzeja-kobalczyka-znani-artysci-w,4769465,art,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola