Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

„Do Rzeczy”: rok 2027, czyli polityczna przepowiednia Łukasza Warzechy

Data publikacji: 2017-08-21, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
„Do Rzeczy”: rok 2027, czyli polityczna przepowiednia Łukasza Warzechy

– Po 12 latach władzy PiS, w 2027 r. przyszło nowe – wygrała koalicja Nowej Platformy z partią Lewą Marsz Adriana Zandberga. Co może zrobić, biorąc w ręce narzędzia ręcznego sterowania państwem? – prognozuje Łukasz Warzecha w tekście „Rok 2027” na łamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”. 

W nowym „Do Rzeczy” również:

– Jesienny sezon polityczny Andrzeja Dudy już się zaczął. O czym powinna pamiętać i przed jakimi wyzwaniami staje głowa państwa w obliczu obietnicy zaproponowania ustaw reformujących sądownictwo? – rozważa Piotr Semka w artykule „Pięć wyzwań prezydenta”.

– Gwałtowne przetasowanie w „Wiadomościach” oburzyło zarówno najbardziej zatwardziałych przeciwników PiS, jak i tych, którzy oczekują złagodzenia medialnych przekazów – zauważa Marcin Makowski w tekście „Piruet na ekranie”.

– Niemieckie media nazywają go „podżegaczem” oraz „twórcą teorii spiskowych” i porównują z Eriką Steinbach. Amunicji do propagandowego ataku na Cezarego Gmyza dostarczają usłużne wobec Berlina polskie środowiska lewicowo-liberalne. To zemsta za dobrą zmianę – pisze Maciej Pieczyński w tekście „Gmyz pod  ostrzałem”.

– Filip, książę Edynburga, w sierpniu przyjął ostatnią paradę. Od teraz nie będzie już otwierał imprez ani przecinał wstęg – zauważa Teresa Stylińska w tekście „Książę i duch czasów”.

 Już za kilka lat będzie można wznieść się ponad zakorkowane ulice metropolii. W sieć latających pojazdów już inwestują Dubaj i Dallas. Nad powietrznymi taksówkami pracują również największe koncerny lotnicze – pisze Jacek Przybylski w tekście „Sposób na korki”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również  wakacyjny przewodnik Piotra Semki (tym razem po Finlandii śladami marszałka Mannerheima) i Grzegorz Brzozowicz o winylowej kontrrewolucji. 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 21 sierpnia 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto i e-Kiosk.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola