Belka
Wtorek, 23 Października 2018   imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Co będzie się działo w Tomaszowie i Opocznie? Oto najciekawsze wydarzenia na najbliższe dni i weekendy [przegląd imprez]

Data publikacji: 2018-07-30, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Gdzie bawić się w najbliższych dniach i jak spędzić ostatni miesiąc wakacji? Polecamy najciekawsze wydarzenia w sierpniu! Najbliższe to obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego, Festiwal Płytki Ceramicznej i koncert Szymona Wydry w Opocznie oraz piknik militarny w Skansenie Rzeki Pilicy, a także wycieczki, miejska potańcówka, koncerty i warsztaty artystyczne. Sierpień to także czas święta gmin oraz gminnych dożynek. Wiadomo już, że w najbliższy weekend bawić się będzie gmina Ujazd, a w drugiej połowie sierpnia gmina Inowłódz. Więcej na plakatach.

Pełna treść wiadomości na: opoczno.naszemiasto.pl/artykul/co-bedzie-sie-dzialo-w-tomaszowie-i-opocznie-oto,4745137,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
opoczno.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: opoczno.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opoczyński

Powiat opoczyński - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się we wschodniej części województwa łódzkiego jest miasto Opoczno. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 1000 km², a stan ludności określony na 2007 rok wynosił 78 473 tys. mieszkańców. 66%, czyli 51 744 zamieszkuje tereny wiejskie.

Są to gminy: Białaczów, Mniszków, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów. Pozostałe 34% ludności zamieszkuje gminy miejsko-wiejskie – Drzewicę i Opoczno.

Miejsc do zwiedzania i podziwiania w powiecie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że na jego ziemiach znajduje się aż 235 pomników przyrody, które z pewnością uatrakcyjnią spacerowanie po leśnych terenach. Podczas wędrówki natkniemy się także na rzeki: Pilicę, Drzewiczkę, Wąglankę, zbiorniki Wąglanka-Miedzna, zbiornik w Drzewicy, w Opocznie oraz część Zalewu Sulejowskiego. W najstarszej z gmin powiatu – Żarnowie możemy spotkać ślady pobytu człowieka sprzed ponad 4,5 tys. lat.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola